Aktuality v obci

Sviatok Svätého Mikuláša oslávime v našom kostole 5.12.2014 po prvopiatkovej svätej omši  ktorá sa začína o 16:00. Svätý Mikuláš rozdá deťom sladkosti . Tešíme sa na vás :-)  Zároveň bude zažatý v našej obci vianočný stromček.

 

Svätý Mikuláš bol biskupom v Myre. Patrí k svätým, ktorí požívajú úctu po celom svete. Svedčia o tom mnohé kostoly a oltáre, postavené na jeho česť. Narodil sa pravdepodobne v Patare v Lýcii (Malá Ázia). V meste Myra, ktoré ležalo neďaleko mora, sa stal biskupom. Bol známy vďaka svojej mimoriadnej zbožnosti, nadšeniu a zázrakom. Zomrel v Myre. Pochovali ho v biskupskej katedrále.

Jeden občan Patary prišiel o všetky svoje peniaze. Mal tri dcéry. No nemohol ich vydať, pretože nemal pre ne veno. A tak sa rozhodol pre zúfalý čin. Chcel ich dať na prostitúciu. Mikuláš sa to dozvedel, a tak zobral mešec zlata a v noci pod rúškom tmy ho dal mužovi do okna. Malo to byť na veno najstaršej dcéryTo sa opakovalo druhý aj tretí raz, zakaždým pre ďalšiu dcéru.Muž ho na tretí raz spozoroval a bol mu veľmi vďačný.

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *